Bioclimatik Tente

Açılır tavan sistemleri içinde en son teknolojiye sahip ve en çok tercih edilen modelidir. Özel mekanizması ile hem toplanma hem de açılma hareketini yapabilen BioClimatic Tavan Sistemi bu özelliği ile dünyada tektir. Dış mekanlarınızı 4 mevsim konfor içinde kullanmanızı sağlayan BioClimatic Tavan Sistemi, uzun ömürlü yapısı ile en karlı yatırımdır.

İKİ RAY ARASI GENİŞLİK

3850 MM

MAKSİMUM AÇILIM

7500 MM

SOMFY

 • Pergolada otomasyon sistemi, Somfy /Becker marka motorlar kullanılmaktadır.
 • Kullanılan motorlar 120 nm‘dir.
 • Uzaktan kumanda ile sistem kontrol edilir, diğer radyo frekansları ile karışmaz .(868 mhz)

MOTOR

Ürünlerimiz ve çözümlerimiz güçlerini Somfy ve becker motorlarından alır. Üretimini gerçekleştirdiğimiz sistemlerin tamamını uzaktan kumanda ile kontrol edilebilmektedir. Güçlü tork özellikleri ile (100 Nm -120 Nm) kumaşta üst düzey bir gerginlik sağlar. Yüksek tork gücüne rağmen bir engel algılandığında akıllı gerdirme teknolojisi sayesinde, tente kumaşı yumuşakça kapanır. Bu özellik kumaşın ve haraketli kumaş aksamının uzun ömürlü olmasını sağlar.

ÇOKLU KANAL OPSİYONLARI

Kumandalar tek kanal ve çoklu kanal opsiyonlarına sahiptir.

RÜZGAR SENSÖRÜ

Kuvvetli rüzgarda sistemin otomatik kapanmasını sağlar.Komut istenilen rüzgar şiddetine ayarlanabilir.

GÜNEŞ SENSÖRÜ

Güneş ışığının algılanmasını takiben sistemin otomatik olarak kapanmasını sağlar.

CONNECTION

SOMFY CONNEXOON ara yüzü ile tablet , pc ya da akıllı telefonlarınız ile sistemlerimizi uzaktan kumanda edebilirsiniz.

OTOMASYON

BECKER

 • Pergolada otomasyon sistemi, Somfy /Becker marka motorlar kullanılmaktadır.
 • Kullanılan motorlar 120 nm‘dir.
 • Uzaktan kumanda ile sistem kontrol edilir , diğer radyo frekansları ile karışmaz .(868 mhz)

Ürünlerimiz ve çözümlerimiz güçlerini Somfy ve Becker motorlarından alır.

Üretimini gerçekleştirdiğimiz sistemlerin tamamını uzaktan kumanda ile kontrol edilebilmektedir. Güçlü tork özellikleri ile (100 Nm -120 Nm) kumaşta üst düzey bir gerginlik sağlar. Yüksek tork gücüne rağmen bir engel algılandığında akıllı gerdirme teknolojisi sayesinde , tente kumaşı yumuşakça kapanır. Bu özellik kumaşın ve haraketli kumaş aksamının uzun ömürlü olmasını sağlar

Kumanda

 • Rüzgar ve güneş eşik değerlerinin vericide rahatça ayarlanma olanağı
 • Manuel ve otomatik işletme arasında kolaylıkla geçiş sağlayan sürgülü şalter
 • İstendiği gibi seçilebilen 2 ara pozisyonun ayarlanma olanağı
 • Duvar askısı ve arka açıklama plakası
 • Tekli veya merkezi kontrol

Rüzgar Sensörü

 • Entegre edilmiş solar enerjisi beslemesi, şebeke akımı için kablo döşenmesi gerekliliğini ortadan kaldırır
 • Rüzgar ve güneş eşik değerlerinin vericide rahatça ayarlanma olanağı (ör. SWC441-II)
 • Optimum montaj için ayarlanabilir sensör ayağı
 • Bakışlardan korunma amaçlı olmayan dış tente sistemlerinde kullanılabilir
 • Tekli veya merkezi kontrol

Yapı Ve Detaylar

Yan Ekler

KATLANIR CAM

-YATAY DÜZLEMDE ÇİFT YÖNDE MANUAL HAREKET EDEN CAM SİSTEMLERİDİR.

-MEKANLARINIZIN KAPALI YAŞAM ALANLARINI ARTTIRIR.

ZIP-PERDE

BİNALARIN DIŞ CEPHELERİNDE , EV VE OFİSLERDE GÜNEŞ VE RÜZGARA KARŞI KORUMA SAĞLAR VE ESTETİK BİR GÖRÜNÜM VERİR. -UV IŞINLARINI %70-80 ORANINDA AZALTIR. RÜZGARIN KUVVETİNİ KISMEN ORTADAN KALDIRIR.

-HAŞERE VE BÖCEK GEÇİŞİNİ ENGELLER.

-ISINMA AMAÇLI KULLANILAN YAKIT MİKTARINDA TASARRUF SAĞLAR

SÜRGÜLÜ CAM

-YATAY DÜZLEMDE HAREKET EDEN MAUAL CAM SİSTEMLERİDİR.

-MEKANLARA FERAHLIK SAĞLAR.

-ISI VE SES YALITIMI SAĞLAR.

-KULLANIŞI KOLAY VE PRATİKTİR.

GİYOTİN CAM

DİKEY DÜZLEMDE HAREKET EDEN OTOMATİK CAM SİSTEMLERİDİR. MOTORLU KULLANIM ÖZELLİĞİ SAYESİNDE HAYATINIZA KOLAYLIK VE KONFOR SAĞLAR. MEKANLARA MAKSIMUM KULLANIM SUNAR VE ORTAMA DAHA FAZLA DOĞAL IŞIĞIN GİRMESİNİ SAĞLAR. ISI VE SES YALITIMI SAĞLAR. TEK BİR DOKUNUŞLA YAŞAM ALANINIZ SINIRLARINI BELİRLER.

Akıllı Sistemler

Mekanlarınızın her mevsimde ideal bir sıcaklıkta olmasını diler miydiniz? Malum şehirleşme ile birlikte kapalı alanlarda yaşıyoruz. Böyle olunca ortamdaki oksijen miktarı ve ortam sıcaklığını ideal hale getirmek sağlıklı ve konforlu bir yaşam için çok önemli. Bu noktada devreye giren bioklimatik tente sistemleri doğal bir şekilde, mekanizmanın kurulduğu ortamın insanların anatomisine ideal hale getirilmesini sağlamaktadır. Bu tentelerle açık alanların üstü pergola tenteler ile kapatılabilmekte; aynı zamanda istenildiği zaman kolayca açılarak ortamın havalandırılabilmesi sağlanabilmektedir. Soğuk mevsimlerde mevsimin keyfini sıcacık ortamınızda yaşamanızı sağlayan tenteler su ve ısı izolasyonları ile dört mevsim keyfini konforlu bir şekilde yaşamanıza olanak tanır.

Farklı panellerin panele yerleştirildiği tente sistemi parçalı yapısı ile tam olarak açılmasına gerek kalmadan ortama güneş ve havanın girmesi sağlanabilir. Ortamı sıcaktan ve soğuktan en iyi şekilde korumaya yardımcı olan bioklimatik tenteler klima, vantilatör gibi elektronik cihazların kullanımını minimuma indirmektedir. Tamamen doğal bir şekilde ortamı ideal yaşam alanı hale getirmeye destek olmaktadır. Bu da uzun vadede hem elektrik faturanızı azaltmaya hem de bu elektronik cihazların kullanımı nedeniyle yaşanan ağrı ve sağlık problemlerinin önüne geçmeye yardımcı olur.

Bioklimatik Tente Nerelerde Kullanılır?

Ülkemiz bulunduğu enlem ve boylam etkisiyle dört mevsimin de yaşandığı bir ülkedir. Böyle olunca kışın soğuğu ve yağışından; yazın kavurucu sıcaklarına kadar mevsimlerin etkisini üst düzeyde hissederiz. Her mevsimin kendine özel bir dokusu ve olumsuz özelliği vardır. Mevsimlerin olumsuz ve yıpratıcı koşullarının etkisi azaltan bioklimatik tente modelleri pek çok farklı alanda güvenli ve konforlu kullanım imkanı sunan tentelerdir. Bioklimatik tenteler bizi güz ve ilkhabarın yağmurlarından, kışın karından soğuğundan, yazın güneşinden ve sıcak hava dalgasından en iyi şekilde korumaya yardımcı olur.

Bioklimatik tentelerin bu avantajları pek çok alanda tercih edilmelerini sağlar. Bu alanlar ev gibi yaşam alanlarından işyerlerine ve eğlence mekanlarına kadar geniş bir mekan yelpazesine sahiptir. Bioklimatik tentelerin kullanıldığı alanlara örnekler vermek gerekirse:

 • İşyerleri
 • Çardak
 • Balkon
 • Ev girişi
 • Restoran & Cafe ve Lokantalar
 • Havuzlar
 • Kahvehane
 • Veranda
 • Teras
 • Nargile salonu
 • Çay bahçesi

Dört mevsimin olumsuz hava koşullarına dayanıklı bioklimatik tentenin tasarlanması hem ustalık hem de emek isteyen bir iştir. Tentenin uzun yıllar boyunca bozulmadan kullanılabilmesi için kullanılan materyal ve boyanın kaliteli olması şarttır. Bu nedenle güvenilir, usta bir bioklimatik tente üreticisi bir firma ile çalışmanız tentenizden dilediğiniz verimi alabilmenizin anahtarıdır. Yazın yakıcı sıcaklarından kışın kar, dolu ve ayazından koruyan bu sistemler ülkemizin dört bir yanında güvenli bir şekilde kullanılabilen tente sistemleridir. Evlerde konforlu alanlar yaratmayı sağlayan bioklimatik tente aynı zamanda işyerlerinde de ekstra alan kazanmak istendiğinde hem şık hem de gösterişli alanlar yaratılmasına olanak tanır.

Bioklimatik Tente Sistemleri Nasıl Çalışır?

Bioklimatik tentelerin çalışma sistemini kavrayabilmek için öncelikle bu tente sistemlerinin yapısını bilmek gerekir. Bu tente sistemleri alüminyum tasarıma sahip olan, parçalı ve rahat kullanım imkanı sağlayan tentelerdir. Dolayısıyla bu alüminyum materyal ve parçalı açılıp kapanabilen tente sisteminin çalışması da bioklimatik tente sisteminin bu parçacıklı çalışma mekanizmasına dayanır.

Genel olarak bioklimatik tente mekanizması 90 dereceye kadar açılabilen bir mekanizmadır. Bu açılma sırasında uzaktan kumanda ya da dijital gösterge ekranından açılması istenen parçaların seçimi ile gerçekleştirilmektedir. Bu şekilde açılan parçalar aracılığıyla ortam hem kolayca havalandırılır hem de ortamın dilendiği şekilde güneş alması sağlanır. Güneşin gitgide daha az görüldüğü kış aylarında güneşin geldiği açıya göre tente açısının ayarlanmasını mümkün kılar. Böylelikle kış soğuklarını kırmayı ve güneşten maksimum verim almayı sağlar.

Bioklimatik Tente Kullanışlı Mı?

Korunaklı, şık ve konforlu alanları yaratmasının yanı sıra kurulduğu ortamı insan anatomisine en uygun hale getirmeyi sağlayan bioklimatik tente sistemi oldukça kullanışlıdır. Kullanıcılarına pek çok avantaj sağlayan bioklimatik tentelerin kullanıcılara sunduğu kullanışlı özeliklerine göz atalım:

 • Parçalı açılıp kapanan tavanı dilenirse tamamen açılarak dilenirse parçalı bir şekilde açılarak kullanılabilir. 
 • Parçalar 90 dereceye kadar açılabildiğinden ayarlanan açıyla ortamın sıcaklığı ve havadar olması sağlanır.
 • Su geçirmez özelliği ve rüzgara karşı dayanıklı yapısı mevsimlerin olumsuz hava koşullarına karşı üst düzey koruma sağlar. Alüminyum sistemi ve paslanmaz çelik mekanizması ile yağmur, kar ve rüzgara karşı en iyi şekilde ortamı korur.
 • Kullanılan materyaller kaliteli ve paslanmaz çelikten imal edildiğinden hem dayanıklı hem de oldukça uzun ömürlü olan tente sistemleridir.
 • Havalandırma için açıldığında bile kalifiye profilleri ortamı yağmur, kar ve rüzgardan etkilenmeden ortamı havalandırmaya imkan sağlar.
 • Her mekana uygulanabildiğinden, mekanın özelliği fark etmeksizin her mekanda kullanılabilecek tente modelidir.
 • Katlamalı paneller ortamı havalandırırken gölgelendirme özelliği ile ortamı yakıcı güneşten korur.
 • Panellerin açısı ile bioklimatik tente modeli istenilen miktarda ortamı güneşlendirme imkanı sağlar.
 • Isı izolasyonu ile ortamın sıcaklığını ideal tutmaya yardımcı olur. Bu özelliği ile kış aylarında güneşten maksimum verimi alırken soğuktan korunmayı sağlar. Ayrıca yaz aylarında sıcak havadan ve güneşten korunmayı sağlayarak serin ve konforlu alanlar oluşturmaya imkan tanır.
 • Ortamın tasarımına ve mimari planına uygun bir şekilde yaşam alanlarına adapte edilebilecek modeller hem şık hem de ortamla bütünleşen mekanlar yaratmanızı sağlar.
 • Her renk ve materyalde ulaşabileceğiniz tente modelleri kişisel zevkinize uygun alanlar oluşturmanızı mümkün kılar.

Mekanınızı dilediğiniz gibi havalandırma ve konforunuzu bozmadan güneşlendirme imkanı sağlayan bioklimatik tenteler kısacası bir tenteden istediğiniz her şeyi hatta çok daha fazlasını sizlere sunmaktadır. İklim krizinin gitgide ciddileştiği bugünlerde mevsimlerin olumsuz etkilerini kırarak güvenli alanlar yaratmada size yardımcı olmaktadır.

Bioklimatik Tente Ve Smartroof Pergola

Bioklimatik tenve ve smartroof pergola sistemleri ideal, ısı izolasyonunun maksimumda olduğu, ortam havalandırmasının ve güneşlendirmesinin maksimize edildiği ürünlerdir. Smartroof pergolalar, katlanma ve toplanma hareketlerini bir arada müşterilere sunarak ortamdaki dış etkilerden ortamı koruma kapasitesini ciddi anlamda arttırır. Şık, zarif ve ideal yaşam ortamları yaratmayı sağlayan smartroof pergola sistemleri ile ortamın korunması ciddi anlamda arttırılabilir. Bioklimatik tente sistemleri ile ideal ortamlar yaratırken; smartroof teknolojisi ile tamamen açılıp kapanabilen ve toplanabilen alanları kolayca oluşturabilirsiniz.

Bioklimatik Tente Fiyatları

Ortamlarınızı sıcak bir yuva haline getirecek ve ortamınızdan aldığınız verimliliği arttıracak bioklimatik tente fiyatları pek çok faktöre göre değişiklik göstermektedir. Başta bu sistemlerin tasarlanmasında kullanılan materyallerin kalitesi ve hammaddesi ürünlerin fiyatına doğrudan etkide bulunmaktadır. Bunun yanı sıra, bioklimatik tentenin modeli de fiyatın belirlenmesinde büyük rol oynamaktadır. Seçilen mekanizma ve tasarım özelliklerine göre tente fiyatı değişiklik gösterir. İstediğiniz, ihtiyacınız olan ve beğendiğiniz modele karar vererek fiyatı netleştirebilirsiniz. Son olarak tentenin fiyatının belirlenmesinde etkili olan faktör tente sisteminin yerleştirileceği alanın metrekaresidir. Metrekare arttıkça tentenin fiyatı da kullanılan materyal arttığı ve mekanizma daha sağlamlaştırıldığı için artış gösterir. Küçük alanlarda bioklimatik tente fiyatı daha ekonomikken; teras gibi büyük alanlarda daha pahalıdır. Metrekare, tasarım ve materyal seçiminde bulunarak net bioklimatik tente fiyatına ulaşabilirsiniz.