Compact Tente

Hareketli tavan,  yaratıcı tasarıma sahip, kendi eksenlerinde 120 derecelik bir açıyla hareket eden panellerden oluşmaktadır.
Bu özel rotasyon teknolojisi, entegrasyon, dayanıklılık, yalıtım ve yüksek basınçlı kapama fonksiyonlarını en etkili uygulamalarını sağlamaktadır.

MAKSİMUM GENİŞLİK

4200 MM

MAKSİMUM YÜKSEKLİK

4000 MM

SOMFY

 • Pergolada otomasyon sistemi, Somfy /Becker marka motorlar kullanılmaktadır.
 • Kullanılan motorlar 120 nm‘dir.
 • Uzaktan kumanda ile sistem kontrol edilir, diğer radyo frekansları ile karışmaz .(868 mhz)

MOTOR

Ürünlerimiz ve çözümlerimiz güçlerini Somfy ve becker motorlarından alır. Üretimini gerçekleştirdiğimiz sistemlerin tamamını uzaktan kumanda ile kontrol edilebilmektedir. Güçlü tork özellikleri ile (100 Nm -120 Nm) kumaşta üst düzey bir gerginlik sağlar. Yüksek tork gücüne rağmen bir engel algılandığında akıllı gerdirme teknolojisi sayesinde, tente kumaşı yumuşakça kapanır. Bu özellik kumaşın ve haraketli kumaş aksamının uzun ömürlü olmasını sağlar.

ÇOKLU KANAL OPSİYONLARI

Kumandalar tek kanal ve çoklu kanal opsiyonlarına sahiptir.

RÜZGAR SENSÖRÜ

Kuvvetli rüzgarda sistemin otomatik kapanmasını sağlar.Komut istenilen rüzgar şiddetine ayarlanabilir.

GÜNEŞ SENSÖRÜ

Güneş ışığının algılanmasını takiben sistemin otomatik olarak kapanmasını sağlar.

CONNECTION

SOMFY CONNEXOON ara yüzü ile tablet , pc ya da akıllı telefonlarınız ile sistemlerimizi uzaktan kumanda edebilirsiniz.

OTOMASYON

BECKER

 • Pergolada otomasyon sistemi, Somfy /Becker marka motorlar kullanılmaktadır.
 • Kullanılan motorlar 120 nm‘dir.
 • Uzaktan kumanda ile sistem kontrol edilir , diğer radyo frekansları ile karışmaz .(868 mhz)

Ürünlerimiz ve çözümlerimiz güçlerini Somfy ve Becker motorlarından alır.

Üretimini gerçekleştirdiğimiz sistemlerin tamamını uzaktan kumanda ile kontrol edilebilmektedir. Güçlü tork özellikleri ile (100 Nm -120 Nm) kumaşta üst düzey bir gerginlik sağlar. Yüksek tork gücüne rağmen bir engel algılandığında akıllı gerdirme teknolojisi sayesinde , tente kumaşı yumuşakça kapanır. Bu özellik kumaşın ve haraketli kumaş aksamının uzun ömürlü olmasını sağlar

Kumanda

 • Rüzgar ve güneş eşik değerlerinin vericide rahatça ayarlanma olanağı
 • Manuel ve otomatik işletme arasında kolaylıkla geçiş sağlayan sürgülü şalter
 • İstendiği gibi seçilebilen 2 ara pozisyonun ayarlanma olanağı
 • Duvar askısı ve arka açıklama plakası
 • Tekli veya merkezi kontrol

Rüzgar Sensörü

 • Entegre edilmiş solar enerjisi beslemesi, şebeke akımı için kablo döşenmesi gerekliliğini ortadan kaldırır
 • Rüzgar ve güneş eşik değerlerinin vericide rahatça ayarlanma olanağı (ör. SWC441-II)
 • Optimum montaj için ayarlanabilir sensör ayağı
 • Bakışlardan korunma amaçlı olmayan dış tente sistemlerinde kullanılabilir
 • Tekli veya merkezi kontrol

Yapı Ve Detaylar

Yan Ekler

KATLANIR CAM

-YATAY DÜZLEMDE ÇİFT YÖNDE MANUAL HAREKET EDEN CAM SİSTEMLERİDİR.

-MEKANLARINIZIN KAPALI YAŞAM ALANLARINI ARTTIRIR.

ZIP-PERDE

BİNALARIN DIŞ CEPHELERİNDE , EV VE OFİSLERDE GÜNEŞ VE RÜZGARA KARŞI KORUMA SAĞLAR VE ESTETİK BİR GÖRÜNÜM VERİR. -UV IŞINLARINI %70-80 ORANINDA AZALTIR. RÜZGARIN KUVVETİNİ KISMEN ORTADAN KALDIRIR.

-HAŞERE VE BÖCEK GEÇİŞİNİ ENGELLER.

-ISINMA AMAÇLI KULLANILAN YAKIT MİKTARINDA TASARRUF SAĞLAR

SÜRGÜLÜ CAM

-YATAY DÜZLEMDE HAREKET EDEN MAUAL CAM SİSTEMLERİDİR.

-MEKANLARA FERAHLIK SAĞLAR.

-ISI VE SES YALITIMI SAĞLAR.

-KULLANIŞI KOLAY VE PRATİKTİR.

GİYOTİN CAM

DİKEY DÜZLEMDE HAREKET EDEN OTOMATİK CAM SİSTEMLERİDİR. MOTORLU KULLANIM ÖZELLİĞİ SAYESİNDE HAYATINIZA KOLAYLIK VE KONFOR SAĞLAR. MEKANLARA MAKSIMUM KULLANIM SUNAR VE ORTAMA DAHA FAZLA DOĞAL IŞIĞIN GİRMESİNİ SAĞLAR. ISI VE SES YALITIMI SAĞLAR. TEK BİR DOKUNUŞLA YAŞAM ALANINIZ SINIRLARINI BELİRLER.

Akıllı Sistemler

COMPACT TENTE SİSTEMLERİ

Kompakt tente sistemleri, tente mekanizmasını ve kumaşını dış etkenlerden korumak amacı ile sıklıkla tercih edilir. Kompakt tente sistemleri; alandan tasarruf etmeyi sağlarken,  aynı zamanda istenilen zamanda açılıp kapanma kolaylığı ile emsallerinden kolaylıkla ayrılırlar.

Kompakt kaset yöntemine dayanan çalışma mekanizması, uygulanan dış mekanlarda motorlu, uzaktan kumandalı veya manuel olarak kullanıma sunulur.

Compact Tente Nerelerde Kullanılır?

Compact tente sisemleri, gölgelik ve korunma ihtiyacı olan her dış mekanda kolaylıkla kullanılabilir. Özel kaset sistemleri ile istenildiği zaman açılıp kapanabilmesi, dar mekanlarda da sıklıkla tercih sebebidir. Normal tentenin sığmayacağı,  dar sokak işletmeleri de sıklıkla kasetli Compakt tente sistemlerini tercih etmektedirler. Cafeler, restaurantlar, evlerin önü, balkonlar, okullar, villalar tarafından kullanım kolaylığı sayesinde oldukça popülerdir.

Özellikle yazın güneşi çok daha fazla alan illerimizde kullanımı daha yaygındır. İşletme önlerinde sergilenen ürünlerin zarar görmemesini sağlar. Yağmur, dolu, rüzgar gibi hava olaylarından korunmayı amaçlar. Kullanılmadığı zamanlarda, özellikle kış aylarında kardan yağmurdan etkilenmemek için kapatılabiliyor olması, kullanıcılara büyük kolaylık sağlamaktadır.

Ayrıca kafe ve restaurantların tütün kullanılan açık alanlarında tavanı kapatmak için kullanılırken, mekanın istenildiği zamanlarda havalandırılmasına yardımcı olur.

Compact Tente Sistemleri Nasıl Çalışır?

Compact tente sistemleri, kaset mekanizması ile çalışır. Uygulanan  mekanlarda uzun yıllar kullanım kolaylığı sağlar. Keset sistemi tenteyi dışardan gelecek toz, kir ve güneş ışınlarının yataracağı harabiyetlerinden korur. Ayrıca meydana gelebilecek hasar ve bakım onarım işlemlerinin de azami derecede düşmesinde etlili olur.

Çalışma mekanizması, tente kumaşının bir kaset içerisine sarılarak muhafaza edilmesine dayanır. Tente kumaşının kaset içerisine sarılması ile dışarıdan görünümü de oldukça estetiktir. Bu yüzden sıklıkla tercih edilir.

Compact Tente Kullanışlı Mı?

Compakt tente sistemi,  pratik ve ergonomiktir. Yerinde sabit olmaması, kullanıcının istediği zaman açıp kapatmasına olanak sağlar. Kullanılacağı zaman açılıp gölgeliğinden faydalanabilinir. Yağmur gibi hava olaylarında kullanıcılar korur. Villa, iş yerleri, evlerin balkonları, kafe, restaurant gibi açık alan mekanlarında sıklıkla tercih edilirler. Kullanılmadığı zamanlarda kapatılması ve koruma kasetinin içinde muhafaza edilmesi, olası tozlanma ve güneş harabiyetlerinden tente mekanizmasını ve tente kumaşını korumaktadır.

Ayrıca kafe ve restaurantların zaman zaman mekanı havalandırmak amacı ile tavanlarının bir bölümünü Compakt tente sistemleri ile kapattıkları görülür.

Tentede kullanılan kumaşın özelliği sayesinde tentede pislikler ve kirlerin tutunması engellenir. Motorlu modellerde, kaliteli motor gücü ile hızlı çalıştığı için zamandan tasarruf edilmesini sağlar. Ayrıca tercih edilen markaya göre müşterilere,  rüzgar sensörü, yağmur sensörü, uzaktan kumanda gibi alternatif seçenekler sunulur.

Müşterilerin kullanacağı yere göre özel ölçülerde üretim yapılabilir. Alüminyum plakalar ve özel dayanıklı profiller sayesinde tentenin sağlamlığı arttırılarak daha güvenli hale getirilir. Özel kir ve toz önleyicici süpürgelikleri de tente sistemlerini koruyucu uygulamalar arasında yer alır.

Compact Tente Fiyatları Ne Kadar?

Compact tente sistemleri, kullanılacak yerin büyüklüğü göz önüne alınarak kurulur. İşlemin uygulanacağı mekanın özel ölçüleri alınarak fiyat belirlemesi yapılır. Kullanılacak kumaşın ve profilin malzeme kalitesine göre fiyatta değişkenlikler olabilir. 

Fiyat konusunda daha net bilgi sahibi olmak için, kompakt tente sistemi kullanarak tente hizmetleri veren işletmeler ile direk görüşülerek bilgi alınması daha uygun olacaktır.

Ayrıca;  tercih edilen tente mekanizmasının da hangi çalıştırma yolu ile kullanılacak olması fiyatı etkiler. Örneğin motorlu sistem kullanılacak ise fiyat da ona göre artış sağlayacaktır. Manuel ve uzaktan kumandalı kullanma  seçenekleri de göz önüne alınarak , bu hizmeti veren işletmeler ile görüşülerek fiyat değerlendirmesi yapılabilir.